12° Sisli

15 Temmuz’u Unutmayacağız

İnegöl Belediyesi - 14 Temmuz 2020 16:16 A A

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban 15 Temmuz hain darbe girişimi ile alakalı mesaj yayınladı. Başkan Taban mesajında 15 Temmuz Çarşamba günü maske ve sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek olan etkinliklere tüm ilçe halkını davet etti.

Başkan Alper Taban mesajında; “15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılında ülkemizin istiklaline ve istikbaline göz diken hainlerin yapmış olduğu saldırıları Türk milleti kabul etmemiş ve bu saldırıların başarılı olamayacağını tüm dünyaya net bir şekilde göstermiştir. Türk milleti o kara gecede darbecilere karşı gösterdiği direnişle hainlere boyun eğmeyerek tarihi bir destan yazmış, bu cennet toprakların hâkimi sadece millettir demiştir. 15 Temmuz; 248 şehidin vatan toprağına emanet edilişi, binlerce insanın gazi olduğu, milletin bağrına düşen yangının kora dönüştüğü günün adıdır.

Bu vesile ile vatanın bekası ve değişmez değerlerimiz için canlarını ortaya koyan tüm gazilerimize en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyor, hain darbe girişimini esefle kınıyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz Çarşamba günü yeniden birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak etkinliklerimize İnegöllü hemşerilerimi davet ediyorum” dedi.

Bu haber 84 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 16:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: