18° Sisli

“Annelerimiz Cennetin Anahtarı”

İnegöl Belediyesi - 8 Mayıs 2020 16:40 A A

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Taban mesajında annelerimizin her zaman değerli olduğunu, onların sevgisinin ve kıymetinin paha biçilmez olduğu vurgusunda bulundu.

10 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü öncesi yazılı bir açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Gözümüzü hayata açtığımız ilk günden itibaren bizleri sarıp sarmalayan, duasını ilgisini üzerimizden hiç eksik etmeyen tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın anneler gününü kutluyorum. Onlar hayata gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren, yürümemizi, konuşmamızı, alışkanlıklarımızı ve aslında hayatımızı şekillendirdikleri gibi aileyi ve toplumu da şekillendiriyorlar. Dünyanın her yerinde, her canlının içinde anne; koruyan, kollayan, bölüşen, fedakâr olandır. Bu yüzden onlar için söylenen tüm güzel sözcükler defalarca söylenebilir. Elinin dokunduğu her şeyi şahesere dönüştüren hayatlarımızın usta mimarlarıdır onlar. Yol göstericilerimiz, hayatı anlamlı kılma sebebimiz, kararlarımıza isabetli yön veren rehberlerimizdirler” dedi.

ELLERİNİN DOKUNDUĞU HERŞEYİ GÜZELLEŞTİRİRLER
Annelerin aileyi ve toplumu ayakta tutan en büyük güç olduğunu belirten Taban; “Anne, bağlılığın en güzel adıdır. Merhameti ile dünyamızı şekillendiren, cennetin ayaklarının altına serildiği, iyiyi güzeli öğreten, can damarlarımız, hayat bağlarımızdır. İnancımızın içerisinde anne kavramı önemli bir yere sahip. Hayatın her merhalesinde tüm yolların onlara çıktığı, yaşımız kaç olursa olsun, fikrimiz ne yönde olursa olsun, onlara danışmadan yol kat edemediğimiz annelerimiz, hayatımızın en kıymetlileridir. Tarihe iz bırakan, yetiştirdikleri evlatlarla zamanlara ışık tutan, olmadıkları zamanlarda hayır dualarını hissettiğimiz yegane sevdiklerimizdir. Cennet ayaklarının altına serilmiştir, onlarda yaşadıkları yeri cennete çevirirler. Kalplerinde, avuçlarında ne varsa etraflarıyla bölüşürler. Zaman mefhumu olmadan çalışırlar. Sizden öyle büyük hediyeler beklemezler. Sadece mutlu olmanızı, başarınızı görmek isterler. Mesaileri hiç bitmez. Onlar bize merhametli olmayı, adaleti, bölüşmeyi, koşulsuz sevmeyi, doğru insan olmanın ne demek olduğunu, zorluklarla baş edebilme gücünü, tarihte sayısız örneğinin yer aldığı vatan müdafaasında neferlik yapacak cesareti, karşılıksız sevginin, gerçek sevgi olduğunu öğreten öğretmenlerimizdirler” ifadelerinde bulundu.

Başkan Taban Veysel Karani’nin annesi için Rasulullah’ı görmeden evine döndüğünü, anne sözü dinlemenin insana peygamber hırkası giydirdiğini hatırlatarak şöyle konuştu: “Tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın anneler gününü kutluyor, belirli günlerin sadece hatırlamaya vesile olduğunu, kıymetli olanın her zaman değerli olduğunu bir kez daha belirtiyor, esenlikler diliyorum.”

Bu haber 75 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: