21° Az bulutlu

BANDIRMA VAPURU İLE 19 MAYIS COŞKUSU BALKONLARA TAŞINDI

Orhangazi Belediyesi - 19 Mayıs 2020 23:10 A A

Orhangazi Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.  Çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıktığı Bandırma Vapuru maketini yaparak Orhangazi sokaklarında Gençlik marşları eşliğinde sokakları gezerek kutlandı.

 Orhangazi Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından yapılan Bandırma Vapuru maketi ile tüm sokaklarda 19 Mayıs coşkusu yaşandı. Vatandaşlar vapur maketinin sokaklardaki geçişi sırasında balkonlarından ve pençelerinden alkışlarla tempo tuttular.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Belki Orhangazi’mizde unutulmaz bir anı olarak kalacak bandırma vapurumuz halkımız nezdinde son derece mutlu karşılanmıştır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlemiş olduğumuz Bandırma Vapuru sokaklarımızda gezerken balkonlardan alkışlayarak bizlere eşlik eden vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bandırma Vapuru eşliğinde bizlerde sokaklarımızı gezdik. Bizleri bu koronavirüs sürecinde yalnız bırakmayan vatandaşlarımızı bizlerde yalnız bırakmadık. Balkonlarından el sallayan vatandaşlarımızla gönülden bir olduk, birlik olduk.

 Bugün koronavirüs nedeniyle, evlerimizdeyiz. Orhangazi Belediyesi olarak bayramın coşkusunu bandırma vapuru ve gençlik marşlarımız ile sizler için sokaklarımızı gezerek kutladık. Bugün Atatürk’ün Samsun’a ilk adımını attığı ve ulusal egemenliğimizin başladığı, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın başladığı tarihtir.” dedi.

 Yaklaşık bir haftalık çalışma sonucunda hazırlanan ve Bayraklarla süslenen Bandırma Vapuru maketi konvoylar eşliğinden Orhangazi sokaklarında gezdi. Gençlik Marşları ve şarkılar eşliğinde Orhangazi caddelerini gezen bandırma vapuru maketine Belediye Başkanı Bekir Aydın’da eşlik etti. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın özellikle pencere kenarında bulunan ve bahçeli evleri olan gençlere hediyeler ikram etti.

Bu haber 54 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 23:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: