18° Parçalı bulutlu

BAŞKAN AYDIN ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Orhangazi Belediyesi - 19 Mayıs 2020 23:10 A A

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın İlçede bulunan Eczaneleri ziyaret ederek Eczacıların 14 Mayıs Eczacılar Gününü kutladı.

 Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi genelinde bulunan tüm eczaneleri gezerek 14 Mayıs eczacılar günü vesilesi ile günlerini gül taktim ederek kutladı. Eczacılar ve Eczane çalışanları ile sohbet Eden Aydın, Koronavirüs sürecinde gösterdikleri fedakârlıklar için teşekkür etti. Bu zorlu süreçte sağlık çalışanları kadar eczacılarımızın da hakları asla yenmez. Halkın eczacılık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesini temin etmek ve hizmetlerin kesintisiz olarak verilmesini sağlamak adına eczacıların üstün bir gayret içerisinde olduklarını ifade etti.

 Eczacılar, birinci derece sağlık hizmeti sunumu gerçekleştiren kimseler olarak halk sağlığının korunmasında temel bir öneme sahiptir. Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz parçası olan eczacılar, özveri ve gayret içerisinde sürdürmektedir. Sağlık sektörünün önemli unsuru olan ilacın, üretimini ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan başta Orhangazi’mizde faaliyet gösteren eczacılarımız olmak üzere tüm Eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılar Gününü Kutluyorum” dedi.

 Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç ile birlikte tüm eczaneleri gezerek onlara gül taktim ederek moral veren Başkan Aydın bu zorlu süreçte en fazla yoğun mesai yapan Eczane çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diledi.

Bu haber 45 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 23:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: