15° Parçalı az bulutlu

Buruk bayramı şiirle anlattılar

Büyükşehir Belediyesi - 6 Haziran 2020 14:47 A A

Buruk bayramı şiirle anlattılar

BURSA – Sosyal medya ortamında oluşturulan Başkan Alinur Aktaş’ı Beğenenler Grubu tarafından çoğunlukla evlerde geçen Ramazan Ayı ve Bayram sürecinin farklı bir atmosferde geçirilmesi için düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren eser sahipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını yüzünden bu yıl ramazan ayı ve bayram günlerini sokağa çıkma kısıtlamalarına bağlı olarak daha çok evlerde geçiren Bursalılar, gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse de sivil toplum kuruluşları tarafından sanal ortamda yapılan etkinlik ve aktivitelerle moral buldu. Özellikle şiir tutkunlarına farklı bir ortam sunan Facebook’taki Başkan Alinur Aktaş’ı Beğenenler Grubu da buruk geçen ramazan ve bayramı anlatan şiir yarışması düzenledi. Yoğun katılımın olduğu yarışmada, Enes Hanpa, Ferişte Durmuş Yılmaz ve Adnan Yücesoy’un yazdıkları şiirler ödüle değer görüldü.

Facebook’taki Başkan Alinur Aktaş’ı Beğenenler Grubu’nun kurucu ve yöneticileri Tarkan Çelik, Mükerrem Özdemir, Rahime Demir ve Recep Güleçyüz ile şiir yarışmasının kazananları Enes Hanpa, Ferişte Durmuş Yılmaz ve Adnan Yücesoy Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Bursa’nın değerlerini ortaya çıkarmak amacıyla sosyal medyada sivil inisiyatif tarafından düzenlenen bu tür etkinlikleri çok önemsediğini diye getiren Başkan Aktaş, “Bu yıl bayramda ve ramazanda biraz hüzünlüydük. İftar ve teravih coşkusunu tam anlamıyla yaşamadık. Yasaklar yüzünden bayramı da evlerde geçirdik. Böyle bir ortamda düzenlenen bu şiir yarışması da önemli ve değerli. Ben yazdıkları şiirlerle ödül almaya hak kazanan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Buruk bayramı şiirle anlattılar Buruk bayramı şiirle anlattılar Buruk bayramı şiirle anlattılar Buruk bayramı şiirle anlattılar Buruk bayramı şiirle anlattılar

Bu haber 82 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: