12° Sisli

BUSMEK YENİ YERİNDE HİZMETE HAZIR

Orhangazi Belediyesi - 24 Ağustos 2020 17:45 A A

Orhangazi Belediyesinin Temmuz ayı belediye meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesinin talebi üzerine Kapalı Pazaryerindeki 14 ayrı dükkânın BUSMEK’e tahsisi ile başlayan çalışmalar sonrası BUSMEK eğitim sürecine 28 Eylül tarihinde eğitime kaldığı yerden devam etmeyi planlıyor. 

Busmek Orhangazi Müdürü İsmail Polat “ yeni yerimizde 12 sınıfla hizmet verecek olan BUSMEK’e mesleki eğitim kurslarından, Çocuklar için İngilizce kurslarına, Gaz altı argon CNC kurslarından kişisel gelişim ve el sanatları kurslarına varıncaya kadar 22 farklı alanlarda kurslar verilmektedir. Pandemi süreci içerisinde olduğumuzdan dolayı 7 Eylül tarihinde açılması planladığımız Yeni Eğitim Öğretim dönemine 28 Eylül’de kaldığımız yerden devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

 Başkan Aydın BUSMEK’i yeni yerinde ziyaret etti.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın BUSMEK’i yeni yerinde ziyaret ederek kursların açılması sürecine kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Pandemi süreci içerisinde her kurumda olduğu gibi eğitim ve kurslarda ’da ara verilmiştir. Normalleşme takvimi içerisinde olduğumuz bugünlerde 28 Eylül’de yeni eğitim ve öğretim dönemine kaldığımız yerden devam etmeyi hedefliyoruz. Kurslarımızın amacı eğitimlerine hem yardımcı olmak hemde mesleki kurslarımız ile birlikte kalifiyeli personel yetiştirmektir. Özellikle İlçemizdeki sanayi kuruluşlarının aradığı nitelikli personel yetiştirme konusunda verilen eğitimler sayesinde iş bulma imkânlarının daha kolaylaşması bizleri mutlu ediyor. BUSMEK’i yeni yerinde ziyaret ederek kurs hazırlıklarında olan personelimize başarılar diledik” dedi.

Bu haber 41 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 17:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: