Açık

Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı

Büyükşehir Belediyesi - 2 Ağustos 2020 10:55 A A

02 AĞUSTOS 2020

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, YKS sınavı sürecinde seminerler ve deneme sınavı kitapçığı dağıtımlarıyla yanlarında olduğu öğrencilerin, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapmaları noktasında da yanlarında oluyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl düzenlenen YKS sınavı sürecinde Hocalara Geldik Bursa Başarı Merkezi ile beraber “YKS’de Başarının Sırları” seminerleri düzenledi. Daha sonra 7 ilçedeki 30 farklı noktada YKS Deneme sınavı kitapçığı gençlere dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi, bu kez koronavirüs salgını sebebiyle sınava evlerinde hazırlanan gençlerin tercih maratonu sürecinde yanında yer alıyor.

Doğru yapılan tercih sıralamasının sınav puanı kadar önemli olduğu süreçte, gençlerin mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi gençlere profesyonel destek sunuyor. Uzman rehber kadrosuyla 6-14 Ağustos tarihlerindeki tercih maratonu süresince 17 ilçede sabit tercih noktaları kurulacak. Ayrıca günübirlik tercih noktaları ve mobil tercih tırları da ilçelerde gezerek, doğru üniversite seçimi ve istedikleri bölüme girebilmeleri için gençler yönlendirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı Büyükşehir’le üniversite tercih zamanı

Bu haber 66 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 10:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: