12° Parçalı bulutlu

Can dostlara hem yem hem yuva

Büyükşehir Belediyesi - 17 Ocak 2021 13:16 A A

17 OCAK 2021

BASIN BÜLTENİ

Can dostlara hem yem hem yuva

BURSA – Bursa’da kar yağışı ile birlikte kış etkisini iyice hissettirirken, yiyecek bulma sıkıntısı çeken sokak hayvanlarının imdadına Büyükşehir Belediyesi yetişti. Kentin farklı noktalarında sokak hayvanları ve vahşi hayvanlar için yiyecek bırakılırken, belirli noktalara hayvanların sığınabileceği barınaklar yerleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, yıl boyu aralıksız süren sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini kışın bastırmasıyla birlikte daha geniş bir alanda sürdürüyor. Özellikle soğuk havaların etkisini gösterdiği kış günlerinde barınma ve besin maddesi ihtiyacı, sokak hayvanları için hayati önem arz ederken, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan mamamatiklerin yanı sıra doğada yaşayan hayvanların yiyecek ihtiyacı da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşlar için tonlarca mama ve buğday belirli bölgelere bırakılıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasaklarının olduğu ve piknik alanlarının da kullanılamadığı bu günlerde; 120 personel ve hayvan severlerin de katılımıyla yapılan çalışmalarda 17 ilçenin tamamında sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmeleri için gün boyunca 200 ayrı noktada mama dağıtımı yapıldı. Ayrıca doğal yaşam ortamlarında sağlıklı bir şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için belirlenen yerlere Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yapılan kulübeler yerleştirildi.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva Can dostlara hem yem hem yuva

Bu haber 109 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 13:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: