17° Açık

Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda

Büyükşehir Belediyesi - 21 Aralık 2020 15:36 A A

21 ARALIK 2020

BASIN BÜLTENİ

Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarının tamamlandığı İnegöl Cerrah Çeltikçi arasında sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlandı.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan 17 ilçede de özellikle altyapı ve ulaşım yatırımlarından taviz vermiyor.

İnegöl ilçesinde Süleymaniye, Osmaniye, Burhaniye, Turgutalp ve Kemalpaşa mahallelerini yakından ilgilendiren ve yoğun yağışlarda su baskınlarına yol açan sorunun çözümü için geçtiğimiz hafta düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, Çeltikçe Mahallesi’ndeki altyapı çalışmalarını da tamamladı. Çalışmalar kapsamında İnegöl Çeltikçi yolu üzerinden geçen ve İnegöl ilçesini besleyen 2500 metre uzunluğundaki çelik içme suyu ana isale hattı yenilendi. Yine çalışma kapsamında 2500 metre şebeke hattı ve 1000 metre evsel içme suyu hattı yenilendi. Güzergahtaki yağmur suyu ve kanalizasyon hatları da yenilendi.

Asfaltlama başladı

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından İnegöl Cerrah Çeltikçi yolunda asfatlama çalışmalarına başlandı. Toplam 1400 metre uzunluğundaki bölgede 11 bin 200 metrekare alanın sıcak asfaltla kaplanacağı çalışmada 2 bin 732 ton sıcak asfalt kullanılacak. Çalışmalar kapsamında yolun 300 metrelik bölümünde asfaltlama devam ederken, hafta sonuna kadar çalışmaların tamamlanması planlanıyor.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda Çeltikçi’de altyapı tamam sıra üst yapıda

Bu haber 421 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: