24° Açık

Dündar, Gönülleri Fethetti

Osmangazi Belediyesi - 11 Mayıs 2020 09:36 A A

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, babasını kaybeden ve salgın sebebiyle dışarı çıkma yasağı bulunan Hamza’nın mezarlık ziyareti isteğini geri çevirmedi. Babasının Karacabey Keşlik Köyü’ndeki mezarına gitmek isteyen Hamza için özel izin ve organizasyon hazırlayan Dündar, Koca ailesinin gönlünü fethetti.

Osmangazi Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı’nın 15’inde Dünya Yetimler Günü münasebetiyle düzenlediği geleneksel yetim iftarı, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle yapılamadı. Bunun üzerine Osmangazi Belediyesi tarafından yetim çocukların ailelerine sıcak iftar yemekleri evlerine kadar götürüldü.

Ziyaret sırasında Hamza Koca isimli çocuk, babasının Karacabey’deki mezarını ziyaret etmek istediğini, ancak sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı gidemediğini iletti. Başkan Dündar, kendisine yardımcı olmasını isteyen Hamza’nın bu özel isteğini kırmadı. Dündar, gerekli organizasyonun yapılması talimatını verdi. Hamza, annesi Ayşe Koca ile babasını mezarında ziyaret etti. Hamza, “Dün Mustafa Başkan evimize geldi, bir isteğimiz var mı diye sordu. Ben de babamın mezarını görmek istediğimi söyledim. O da bu arzumu gerçekleştirdi. Şimdi babamın mezarındayız. Dua ettik. Mustafa Başkanımız’a ayrıca yine teşekkür ederiz” diye konuştu.

Anne Ayşe Koca ise “Mustafa Başkan’ın sayesinde geldik. Çocuklarımla çok mutluyuz. Dileğimizi yerine getirdi. Bugün Anneler Günü. Mustafa Başkan, bana en güzel Anneler Günü hediyesini verdi. Kendisinden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz.”  dedi.

 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

Bu haber 58 kez okundu.
Osmangazi Belediyesi - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: