17° Açık

‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde

Büyükşehir Belediyesi - 29 Haziran 2022 16:11 A A


29 HAZİRAN 2022

BASIN BÜLTENİ

‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde

BURSA – Bursa Kültür Akademisi, Uluslararası Friends of Earth (Dünyanın Arkadaşları) AB Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında Romanya, Portekiz, Letonya ve Macaristan’dan gelen konukları ağırladı.

Uluslararası Friends of Earth AB Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında düzenlenen Türk Kültürü ve Halk Danslarının En İyi Örnekleri temalı çalışma, Kültür Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Projenin Bursa ayağını yürüten I. Murat Ortaokulu idareci ve öğretmenleri ile Romanya, Portekiz, Letonya ve Macaristan’dan gelen yabancı konuklara, zenginliği ve evrenselliği ile uygulamalı Türk kültürü tanıtıldı. Programda; binlerce yıllık tarihi yansıtan hikâyeler ve anlamları anlatıldı, halkoyunlarından zeybek ve Bursa yöresine ait oyunlar sergilendi.

Gelin Kınası gibi özel gelenekler, gelin kaynana ilişkisi, yakın arkadaşlar ile süregelen geleneksel ritüeller ve dua ile oyunlar, yabancı konuklara yaşatıldı. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’, Kültür Akademisi’nde

Bu haber 28 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.