Açık

Eşref Kolçak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Gemlik Belediyesi - 26 Haziran 2019 13:26 A A

Türk sinemasının efsane ismi Eşref Kolçak eşi Özcan ve oğlu Harun Kolçak’ın yanına defnedildi.

Pazartesi günü hayatını kaybeden ünlü sanatçının cenazesi Asım Kocabıyık Camii’nde düzenlenen törenle kaldırıldı. Cenazeye Gemlik Kaymakamı Kemal İnan, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Emniyet Müdürü Abdülkadir Yüce, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır’ın yanı sıra siyasi parti ve dernek temsilcileri, Yeşilçam’ın ünlü isimleri ile pek çok Gemlikli vatandaş katıldı. İlker İnanoğlu, Hülya Koçyiğit, Nuri Alço, Berhan Şimşek gibi sanatçılar cenazede ön sıralarda saf tuttu.

Kolçak’ın cenazesi törenin ardından Gemlik Mezarlığı’nda eşi ve oğlunun yanına defnedildi. Pek çok sanatçı arkadaşının omuz verdiği tabutu kalabalıkta güçlükle ilerlerken sevenlerinin gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü. Öte yandan Kolçak’ın yakınları kendileri için ayrılan anı defterine ünlü sanatçı ile ilgili anılarını ve düşüncelerini yazarak duygularını paylaştılar.

“Kolçak’ın anısını yaşatacağız”

Yayınladığı mesajda Eşref Kolçak’ın Gemlik için önemli bir değer olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sanatçının vefatından dolayı üzüntü duyduklarını dile getirdi. Kolçak’ın gerek sanat gerek özel yaşamında örnek bir kişilik sergilediğini belirten Başkan Sertaslan “Kendisi bir Gemlik aşığıydı. Çarşıya çıkar, esnafla, hemşerilerimizle sohbet eder, anılarını bizle paylaşırdı. Gemlik onu, o da Gemlik’i çok sevmişti. Bizler onun anısını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 93 kez okundu.
Gemlik Belediyesi - 13:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: