12° Parçalı bulutlu

Evsizlere Büyükşehir şefkati

Büyükşehir Belediyesi - 17 Ocak 2021 14:15 A A

17 Ocak 2021

Evsizlere Büyükşehir şefkati

BURSA – Evsiz, evini terk etmiş, evden kovulmuş ve iş aramak için Bursa’ya gelen ve sokakta kalan 30 vatandaşa Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Şehirlerarası otobüs terminali ve Çekirge Devlet Hastanesi’nden toplanan vatandaşlar, barınma evlerine yerleştirildi.

 

Bursa’da ‘dondurucu soğukta’ kendilerine barınacak bir yer bulamayan ve umumi mekanları mesken tutan vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi’nin şefkati yetişti. Şehirlerarası otobüs terminali ve Çekirge Devlet Hastanesi’nde kalan evsiz, sokağa mahkum ve barınma ihtiyacı olan 30 kişi, ‘Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bulundukları yerlerden alınarak, barınma merkezlerine transfer edildi. Taşınma öncesinde vatandaşlara, Çekirge Devlet Hastanesi’nde covid-19 testi yapıldı. Testlerin ardından 7 kişi Celal Sönmez İzolasyon Merkezi’ne, 22 kişi Ürünlü Barınma Merkezi’ne, 1 kişi de Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne yerleştirildi.

 

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Evsizlere Büyükşehir şefkati Evsizlere Büyükşehir şefkati Evsizlere Büyükşehir şefkati Evsizlere Büyükşehir şefkati Evsizlere Büyükşehir şefkati Evsizlere Büyükşehir şefkati

Bu haber 105 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: