13° Sisli

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Orhangazi Belediyesi - 3 Eylül 2020 18:17 A A

Orhangazi Belediyesinin Eylül ayı belediye meclis toplantısı Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Eylül ayı meclis toplantısında 10 gündem maddesinin görüşülerek karar bağlandığı meclis toplantısında sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleşti.

 Eylül Ayı Meclis toplantısında ilk gündem maddesi olan Hamzalı mahallesinde kadastro işlerinde kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi belirlenmesi görüşülüp karar bağlandı. Gündem maddelerinden diğeri olan memur dolu kadro derece değişikliği hukuk komisyonuna havale edilirken, Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş’nin Olağan genel kurulunda sermaye artırımına İştirak edilmesi ve iştirak taahhütnamesi imzalanması konusunda Belediye Başkanı Bekir Aydın’a yetki verildi. Mecliste ayrıca Noter iş ve İşlemleri için Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

 Plan düzenlemeleri imar komisyonuna havale edildi

 Orhangazi Belediyesinin Eylül ayı meclis toplantısında Camikebir Mahallesinde bir adet, Arapzade Mahallesinde üç adet 1/1000 ölçekli uygumalar imar planı değişikliği için imar komisyonuna havale edildi. Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2018 model Ford Cargo Damperli kamyon hibe olarak kabul edilmesi oy birliği ile kabul edilirken belediyemizin yatırım finansmanı ve cari borçların ödenmesi amacıyla kredi için plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 Demokrat Parti Meclis Üyesi Hasan Dursun tarafından Meclis Başkanlık Divanına ulaştırılan 5 adet önergelerini dört adeti imar komisyonuna havale edilirken son önerge olan İznik gölü su seviyelerinin azalmasına neden olan sebepleri araştırılması amacıyla İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edildi.

Bu haber 31 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: