20° Parçalı bulutlu

Gemlik Belediyesi’nden dezenfeksiyon desteği

Gemlik Belediyesi - 13 Mayıs 2020 08:31 A A

Berber ve güzellik salonları hizmete başlamadan önce Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan berber ve güzellik salonları yeniden açılıyor. Gerekli sağlık önlemlerini alarak, randevu ile sınırlı sayıda müşteriye hizmet verecek işletmeler, açılış öncesi Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından ayrıntılı şekilde dezenfekte edildi. Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cumartesi ve Pazar günleri Gemlik’in 28 mahallesinde dezenfeksiyon işlemini tamamladı. Çalışmaları Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan yerinde takip ederken CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da Başkan Sertaslan’a eşlik etti.

Başkan Sertaslan: “En önemlisi bireysel tedbirler”

Kuaförler ve berberlerin iki aylık aradan sonra yeniden hizmete başlayacağını hatırlatan Kayışoğlu, 198 işyerinin tek tek dezenfekte edildiğini söyledi. Gemlik Belediyesi’nin salgınla mücadele kapsamında her konuda Gemliklilerin yanında hizmet verdiğini dile getiren Kayışoğlu, ekiplere teşekkür etti.

“Belediyelerin tüm çalışmaları bir yana, en önemlisi vatandaşlarımızın alacağı tedbirler” diyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise “Çok şükür Gemlikli hemşerilerimiz daha duyarlı. Market sıraları ve sokağa çıkma konusundaki ikazlarımızı biraz daha ciddiye almalarını diliyorum. İlçemizde faaliyet gösteren berber ve güzellik salonları, Gemlik’te bu dezenfeksiyon işlemi yapan tek bir firma olması nedeniyle bu hizmete ulaşmakta zorluk çekiyorlardı. Biz ekiplerimiz ile ulaştığımız tüm esnafımızı hem ziyaret ettik hem de dezenfeksiyon gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Sertaslan ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, ziyaret ettikleri işletmelerde sağlık önlemleri konusunda da bilgi aldılar. İşlemler Pazar günü akşam saatlerine kadar devam etti.

Bu haber 48 kez okundu.
Gemlik Belediyesi - 08:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: