-6° Sisli

Gönüllüler sokak hayvanları için sahada

Büyükşehir Belediyesi - 3 Ocak 2021 14:17 A A

03 OCAK 2021

BASIN BÜLTENİ

Gönüllüler sokak hayvanları için sahada

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Bursa Gönüllü Hareketi’ne katılan vatandaşlar, bu kez sahipsiz sokak hayvanlarını beslemek için sahaya indi. Kentin farklı noktalarında besleme faaliyeti gerçekleştiren gönüllüler, aynı zamanda çevre temizliği de yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, bir süre önce gönüllülük kavramının toplumda daha geniş kitlelere yayılması hedefiyle ‘Bursa Gönüllü Hareketi’ni başlatmıştı. Gönüllülerin, evde bakım, gezici sağlık, turizm/rehberlik, itfaiye, zabıta, kenti güzelleştirme, temizlik faaliyetleri, akademik danışmanlık ve sosyal hizmetler gibi alanlarda gönüllü olarak hizmet etmesine imkan sağlayacak proje kısa sürede büyük ilgi gördü. Projeye katılmak için üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına ve farklı meslek gruplarına kadar 400’e yakın vatandaş başvuruda bulunurken, gönüllüler kervanına katılan vatandaşlar, şimdi de sokak hayvanları için bir araya geldi. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenli olarak yapılan sokak hayvanlarının beslenmesi çalışmasına katılan gönüllüler, 100 ayrı noktada besleme faaliyeti gerçekletirdi. Bunun yanında ellerine aldıkları çöp torbaları ile çevreye atılan atıkları da toplayan gönüllüler, çevre temizliğine katkı sağladı.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Gönüllüler sokak hayvanları için sahada Gönüllüler sokak hayvanları için sahada Gönüllüler sokak hayvanları için sahada Gönüllüler sokak hayvanları için sahada Gönüllüler sokak hayvanları için sahada

Bu haber 40 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: