Hafif kar yağışlı

GÜRSULU GENÇ BEYİNLER BİLİMSEL ESERLER ÜRETİYOR

Gürsu Belediyesi - 26 Haziran 2019 13:16 A A

            Gürsulu öğrenciler oluşturdukları bilimsel eserlerle Tübitak 4006 Bilim Fuarı’na katıldı.

            Gürsu 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bünyesinde gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, öğrenciler bilimsel çalışmalar yapıyor.

            Genç beyinlerin bilimsel alanda üretim yapmasını sağlayacak eğitimlerin ümit verici olduğunu belirten Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık “Aydınlık yarınlarımızın mimarları olacak bugünün çocuklarının bilimin ışığında gelişimi için bizler de destek olmaya çalışıyoruz. Bilimsel çalışmalar konusunda yetenekli ve meraklı öğrencilerimizin gelişimi için yapılan tüm çalışmalara belediye olarak destek oluyoruz. Onların gözlerindeki pırıltı bizleri de heyecanlandırıyor. Hepsine zihin açıklığı diliyorum. Geleceğe şekil verecek genç beyinlerin yetişmesinde iyi eğitim almaları büyük önem taşıyor. İlçemizin tüm okullarında yaygınlaşmasını dilediğimiz bu eğitimlerin daha da gelişerek devam etmesi temennisiyle, bu konuya emek veren eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

                Tübitak 4006 Bilim Fuarı’na Gürsu’dan katılan tek okul olduklarını belirten 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Osman Erdağı, “Ortaokul ve ilkokul seviyesinde, 30 eserle katıldık ve 28 eser kabul edildi. 11’i araştırma 19’u buluş olan eserleri, öğrencilerimiz 6 aylık çalışma sürecinde oluşturdular. Öğrencilerimiz kendi ürettikleri bilimsel çalışmayla şuanda gökyüzünü izleyebilmekte” dedi.

                Öğrencilerin bilimsel eserlerini tek tek inceleyen Başkan Işık, çalışmalara ilişkin öğrencilerden bilgi aldı.

Bu haber 84 kez okundu.
Gürsu Belediyesi - 13:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: