14° Sisli

Hisar’dan çevre temizliğine büyük destek

Gemlik Belediyesi - 30 Temmuz 2020 10:20 A A

 

Hisar Mahallesi Muhtarı Çiğdem Türe, mahalle sakinlerinden topladığı 350 litre atık yağı Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti.

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’ün koordinesinde, 2016 yılından bu yana devam eden atık yağ toplama kampanyasına büyük bir destek daha geldi. Daha önce de toplanan litrelerce atık yağı Gemlik Belediyesi ekiplerine teslim eden Muhtar Çiğdem Türe, çevre temizliğine Hisar Mahallesi olarak büyük bir destek daha gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şimdiye kadar yaklaşık bin ton atık yağı Gemlik Belediyesi’ne teslim ettiklerini belirten Muhtar Türe, “Hisar Mahallesi sakinlerimiz, çevreyi korumaya yönelik çalışmalarda büyük duyarlılıklar gösteriyorlar. Tüm komşularıma destekleri için çok teşekkür ediyorum. Mahallemizi ve Gemlik’imizi korumaya yönelik duyarlılığımız devam edecek” dedi. Muhtar Türe’ye teşekkür eden Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk ise 1 litre atık yağ karşılığında 1 kalıp zeytin sabunu kampanyasının devam ettiğine dikkat çekerek 350 kalıp sabunu mahalle sakinlerine ulaştırılmak üzere muhtar Türe’ye teslim etti.

Lavaboya dökülen 1 litre atık yağ, yüzlerce litre temiz suyun kirlenmesine neden oluyor. Gemlik Belediyesi su kirliliğinin önüne geçmek için, 1 litre atık yağ getiren Gemliklilere 1 kalıp zeytinyağlı sabun hediye ediyor.

Bu haber 64 kez okundu.
Gemlik Belediyesi - 10:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: