Hafif sisli

İZNİK RAMAZAN BAYRAMINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ GÖSTERDİ

İznik Belediyesi - 26 Haziran 2019 13:09 A A

Ramazan Bayramı dolayısıyla İznik Belediye Çay Bahçesinde resmi bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya Tüm Siyasi Partiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlar ve Sivil Toplum Örgütleri katılarak Birlik ve beraberliklerini gösterdi.

İznik Merkez ve mahalle camilerinde on binlerce Müslüman Bayram Namazlarını eda etti. Genci, yaşlısı safları doldurarak camilerde yerini aldı. Bayram namazının kılınmasının ardından dualar edildi. Bayram namazı sonrasında vatandaşlar, camii cemaati birbirlerinin bayramlarını kutladılar. Küçük çocuklar büyüklerin ellerini öperken, büyükler ise miniklerin gözlerinden öperek bayram sevincine ortak oldu. Ramazan Bayramı sebebiyle bayram namazının ardından kendi aralarında bayramlaşan vatandaşlar daha sonra mezarlıkları ziyaret edip, Dünya âleminden Ahiret hayatına intikal edenlere hayır dualarında bulundular.

Resmi Bayramlaşma Bayramının Birinci günü saat: 10.30’da İznik Belediyesi Belediye Çay bahçesinde gerçekleşti. Bayramlaşmaya İznik Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta , Sayıştay Üyesi İsmail Destan, Jandarma Komutanı Tuncay Doğan, Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, Milli Eğitim Müdürü Muhammed Asil, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Siyasi parti temsilcileri, Gaziler Derneği, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri, oda başkanları ve halkın katılımıyla gerçekleşti.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Bayramlaşma da yaptığı konuşmada ” Belki başka Memleketten olup burada kendilerini hemşeri olarak kabul ettiğimiz sevgili dostlarımız. Rahmet ve Mağfiret ayı olan Ramazan sonundaki ödülümüz Allah (c.c) tarafından bize verilen bayrama girmiş bulunmaktayız . Ne mutlu ki gerçekten güzel bir kalabalık var. Hepinizin teker teker bayramını kutluyorum. Yüce Rabbim tüm dünya insanlarına huzur , barış getirsin, sağlık getirsin. Görülüyor ki bir araya gelebiliyoruz . Farklı düşüncelerden olabiliriz, farklı siyasi partilerden olabiliriz, farklı inançlardan olabiliriz. Bu bizim insan olma özelliğimizi değiştirmiyor.  Şu anda ortak noktayı bulmak içinde fazla mücadele etmememiz lazım. En önemli unsur birbirimize tahammül etmemiz lazım. Eğer birbirimize tahammül etmeyi başarabilirsek birlikte memlekete hizmet etmenin gerçekten tadına varırız. Bu memleket bizim memleketimizdir. Irk olarak ne olursanız olun, renk olarak inan ki hiçbir şey değişmiyor. Biz varsak bu memlekete var. Birimiz eksikse hiçbir anlamı yok. O yüzden İnşallah İznik’e hizmet yolunda , Türkiye ‘ ye hizmet yolunda bir birimize tahammül göstererek, birbirimizi severek insan olduğumuzu farkında olarak güzel hizmetlerde bulunalım. Bu Bayramlaşma  gününde Hepinizin tekrar buraya geldiğiniz ve birlik olduğunuz  için çok teşekkür ediyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”dedi.

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ise konuşmasında ” Bu Güzel Bayram gününde birlik beraberlik içerisinde burada toplanmış olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederek hepimizin bayramı mübarek olsun. Allah nice bayramlara hepimizi eriştirsin temennisinde bulunmak istiyorum” dedi.

Buradaki bayramlaşmanın ardından protokol üyeleri, İznik Ticaret Odası Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İznik Devlet Hastanesi görevlileri ve yatan hastaları ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.

Bu haber 84 kez okundu.
İznik Belediyesi - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: