Sisli

İZNİK’İN KANYONLARI TABİAT PARKI OLUYOR

İznik Belediyesi - 19 Ağustos 2020 08:25 A A

 İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta “Bu eşsiz güzelliklerin tabiat parkı olması için Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile proje hazırlığındayız” dedi.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, doğaseverler ile birlikte ilçenin saklı güzelliklerini ziyaret etmeye devam ediyor. Usta, Sansarak kanyonunun hak ettiği değeri bulacağını söyledi.

İznik’e bağlı Sansarak Mahallesinde bulunan kanyon, tabii güzelliğiyle görenleri büyülüyor. 500 yıllık Osmanlı köyündeki kanyonu doğaseverlerle birlikte ziyaret eden İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, tarihi, kültürü ve tabiatı ile Marmara’nın gözdesi olan İznik’in 7 kilometre uzunluğa sahip kanyonu ile de adından söz ettirmek istediklerini söyledi. Sansarak kanyonunun bölge turizmine kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Usta, “Her adımımızda doğanın heyecan veren güzelliklerini birlikte keşfediyoruz. Yaşadığımız coğrafya gerçekten hayranlık uyandırıcı. Bu eşsiz güzelliğimizin tabiat parkı olması için Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile proje hazırlığındayız” dedi.

İstanbul’a 2,5, Bursa’ya 1 saat 40 dakika ve ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Sansarak kanyonu, kamp ve kanyon gezisi yapmak isteyenler için ideal bir bölge. Denizden 340 metre yükseklikte olan Sansarak kanyonu, el değmemiş tabiatı ile en zor trekking parkuruna sahip. Bölge halkı, kanyonu trekking ve kamp turizmine açmak istiyor.

İznik’te bulunan Tacir ve Sansarak Kanyonları özellikle hafta sonları civar il ve ilçelerden yüzlerce doğaseveri ağırlıyor.

Bu haber 97 kez okundu.
İznik Belediyesi - 08:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: