18° Parçalı bulutlu

Kaçak Fabrikanın Yıkımı Gerçekleştirildi

İnegöl Belediyesi - 10 Haziran 2020 15:13 A A

İnegöl Belediyesi, kaçak yapılarla ilgili kararlı duruşunu sürdürüyor. Tespit edilen yapılara tebligatlar yapılıp yıkımları gerçekleştiriliyor. Şipali Mahallesindeki bir fabrika da bu kapsamda yapılan uyarılar sonrası sahibi tarafından yıkıldı.

Daha sağlıklı, estetik ve modern bir şehir oluşturmak adına çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, kaçak yapıyla mücadelede taviz vermiyor. Bu kapsamda kanun dışı tüm yapılarla ilgili incele eleyip sık dokuyan ve denetimleri sıklaştıran İnegöl Belediyesi, uygunsuz yapılarla ilgili özellikle son aylarda çok sayıda yıkım gerçekleştirdi. Kaçak yapılarla ilgili öncelikle tespit sonrası vatandaşlara bilgi verilip yer sahiplerinin kendi imkanlarıyla kaçak yapıları kaldırılması tebliğ edilirken, vatandaşlar yıkım konusunda İnegöl Belediyesi’nin taviz vermediğini görünce kaçak yapılarını kendileri kaldırıyor.

KAÇAK FABRİKA YIKILDI
Bu kapsamda İnegöl Belediyesi ekipleri kontrolünde kaçak yapılar ortadan kaldırılırken, kırsal Şipali Mahallesinde bulunan ve fabrika olarak kullanılan yapı, sahibi tarafından yıkıldı. Binada kullanılabilecek malzemeleri alan yer sahipleri, fabrikanın yıkımını kendi imkanlarıyla gerçekleştirdi.

Bu haber 56 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 15:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: