-11° Sisli

MUDANYA KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Mudanya Belediyesi - 26 Haziran 2019 12:52 A A

Mudanya Kent Konseyi’nin yeni başkan ve yönetimi belirlendi. 92 delegenin katıldığı seçimde Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan oyların 89’unu alarak Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçildi. Mudanya Kent Konseyi’nin sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı seçimde resmiyet kazandığını belirten Başkan Türkyılmaz, “Geleceğimiz için hep birlikte karar alacağız” dedi.

Mudanya Kent Konseyi, yeni yönetimini belirledi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılan olağan genel kurulda Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan, Mudanya Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçildi. Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Kent Konseyi’nin başkan ve yürütme kurulu, ayrı ayrı yapılan oylamalarda seçildi. Başkan adayı olarak Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan ile Maliye Mensupları Derneği Başkanı Şemsettin Topçu yarıştı. 92 delegenin katıldığı seçimde oyların 89’unu alan Cumhur Aksan, Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçildi. Cumhur Aksan’ın belirlediği yürütme kurulu ise 85 oyla belirlendi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Kent Konseyi’ni genel kurula çağırma yetkisinin kendisinde olduğunu, Mudanya Kent Konseyi’nin mevcut yönetimi tarafından 19 Haziran’da yapılan genel kurul toplantısının resmi ve yasal olmadığını belirterek, “Bugün Kent Konseyi’nin resmi seçimlerini yaptık. Bu ülkenin bir anayasası var. Bizler yasalara ve yönetmeliklere hep saygılı olduk. Herkes yetkisini, görevini bilecek. Kendi başına bir kurumun bir organını istila etmenin anlamı yok. Burası en önemli kararların alınacağı çok önemli bir kurum. Genel kurulu toplama yetkisi de yasalarla belediye başkanına verilmiş. Ben görevimi yapmak zorundayım. Bu benim doğal hakkım, yetkim. Yasaları ne belediye meclisi ne de Kent Konseyi’nin yönetiminin değiştirmesi söz konusu olamaz. Yasal olarak Kent Konseyi’nin teslimini alacağız. Demokrasinin işletilmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kent Konseyi bugün yapılan seçimle resmiyet kazanmıştır. Hiçbir şaibesi olmayan, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla yeni yönetim belirlenmiştir. Bugün, bu kentin birlikte yönetileceğinin tescil edildiği bir gün yaşıyoruz. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Kentin sorunlarını çözmek adına birlikte karar alacağız. Doğruluktan ve dürüstlükten asla ayrılmayacağız” diye konuştu.

Mudanya Kent Konseyi Başkanı Cumhur Aksan ise, Mudanya için ortak akıl çerçevesinde tüm dernek ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. Aksan’ın listesinde Servet Usta, Musa Kaplan, Osman Gültekin, Erdoğan Yıldız, Hasan İbrahim Özyurtlu, Arife Korkmaz, Süleyman Alkız, Fehmettin Bahçuvancı, Fevzi Ercan, yedek yürütme kurulunda ise; Ali Baytekin, İbrahim Turan, Doğan Güleryüz, Yalçın Güney, Murat Kara, Serdar Algül, Figen Öztürk, Cihan Pulat, Mutlu Türkyılmaz yer aldı.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

 

Bu haber 86 kez okundu.
Mudanya Belediyesi - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: