11° Az bulutlu

MUDANYA’DAKİ KURBAN SATIŞ YERİ DENETLENDİ

Mudanya Belediyesi - 15 Ağustos 2020 12:40 A A

Mudanya Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Mudanya Dolgu Alanı’nda bulunan kurban satış yerinde denetim yaptı.

Kurban Bayramı nedeniyle Mudanya Dolgu Alanı’nda kurulan kurban satış yeri, Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veterinerlik Birimi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Karadağ, Mudanya Belediyesi Veteriner Hekimi Şükriye Çelikkollu, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurbanlık hayvanların sağlık raporu, pasaport / nakil, küpe gibi belgelerini kontrol etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu sene önlemlerin daha da artırıldığını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Kurbanlıklarımız bu sene randevulu sistem ile sosyal mesafe kurallarına uyularak kesilecek. Bayram boyunca Veterinerlik birimimiz ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz gerekli denetimleri gerçekleştirecek” dedi. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için belirtilen uyarılara, virüs tedbirleri ile özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını isteyen Türkyılmaz, 544 00 52 nolu numaradan kesim için randevu alınabileceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 35 kez okundu.
Mudanya Belediyesi - 12:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: