12° Açık

MUSTAFAKEMALPAŞALI ÇİFTÇİNİN YÜZÜ YENİ GELİR KAYNAKLARIYLA GÜLECEK

Mustafakemalpaşa Belediyesi - 14 Ağustos 2020 16:05 A A

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ilçe çiftçisine ciddi katma değer sağlayacak destekleyici projelerle yüzleri güldürecek. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, ilçede tarımda yeni gelir kaynakları ve ürün çeşitliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yaparak araştırmalarını sürdürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Erol Pektez ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri ilçede hem önder hem de bilinçli çiftçi tanımına uyan belediye meclis üyesi ve tarım komisyonu üyesi Zahir Ferik’in Adaköy mahallesinde ürettiği salçalık domates, kapya biberi, California wonder biberi ve karpuz tarlalarına ziyarette bulundu.

Üretimi yapılan salçalık domatesin dekar başına beklenenin üstünde olduğunu kaydeden Pektez, “Verimin 14-15 ton olması ilçe domates üreticilerine de örnek oluşturacak bir gelişme olarak göze çarpıyor. Üreticimiz gerekli ilgi, alakayı gösterdiğinde domateste verim ve kaliteyi yakalamanın hayal olmadığını en canlı örneği ile görüyoruz” dedi.

Başkan Yardımcısı Erol Pektez, “California wonder biberi de Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzce uzun süredir üzerinde araştırma yaptığımız diğer bir ürünümüzdür. Tarımda yeni pazarların oluşturulmasında çalışmalarımız devam ediyor. Toprak ve iklim koşullarına uygun geliri yüksek alternatif ürün araştırmalarıyla çiftçimizin yüzü gülecek” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 43 kez okundu.
Mustafakemalpaşa Belediyesi - 16:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: