16° Parçalı az bulutlu

ÇOCUKLARIN BAYRAMI ERKEN BAŞLADI

Orhangazi Belediyesi - 13 Mayıs 2020 13:06 A A

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından ülke genelinde hızla alınan tedbir kararları kapsamında 22 Mart’tan itibaren 20 yaş altındaki çocuk ve gençlere sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Normalleşme planına göre ise bugün 0-14 yaş grubunda olanlar 11:00 ile 15:00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olarak dışarı çıktı.

Orhangazi Belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğü sabahın ilk saatlerinde ilçe genelindeki tüm parkları dezenfekte çalışmalarına başladı. Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri tarafından da ilçe genelinde 0-14 yaş grubunun sokağa çıkış saatleri arasında sokağa çıkanlara maske uyarısı yapılırken maskesiz olanlara ise maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ uzun süredir evlerinde sokağa çıkma hasreti yaşayan 0-14 yaş grubu çocuklarımız için bugün bayram havasında ama tedbirli bir şekilde sokağa çıkabilecekler. Devletimizin almış olduğu Korona virüs tedbirlerini her yaş grubunun uyguladığı gibi çocuklarımızda bu uygulamaya riayet ederek bugün sokağa gönül rahatlığı ile çıkacaklar. Çocuklarımız için parklarımızı dezenfekte çalışmalarını sabahın ilk saatinden itibaren başlattık. Zabıta personelimiz ’de sizlerin sokakta kaldığı süre içerisinde hep kontrollerinizi sağlayacak ve maskesiz olan çocuklarımıza maske temini yapacaktır. Her zaman söylüyorum ve bu zorlu süreç bitene kadar da söylemekten asla vazgeçmediğimiz sloganımız; Evde Kal Sağlık Kal Çünkü #HayatEveSığar” dedi.

Bu haber 51 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: