10° Kapalı

‘Odaklan, Harekete Geç’

Büyükşehir Belediyesi - 13 Mayıs 2022 09:07 A A


13 MAYIS 2022

BASIN BÜLTENİ

‘Odaklan, Harekete Geç’

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) tarafından YKS hazırlık kursu öğrencilerine yönelik ‘Odaklan, Harekete Geç’ konulu seminer yapıldı.

Üniversite adaylarının YKS sınavlarında başarılarını artırmak ve sınav kaygılarını yenmelerini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, BUSMEK marifetiyle ‘Odaklan, Harekete Geç’ konulu seminer organize etti. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki programa, İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursa Bölge Sorumlusu, Eğitmen ve Yazar Serkan Duru konuşmacı olarak katıldı. Seminer öncesinde gençlere mini konser verildi.
‘Geleceğin meslekleri, inovasyon ve girişimciliğin önemi, farklı meslek gruplarından başarılı insanların hayatları ve başarı yolculukları’ konularının ele alındığı seminerde, başarıya giden yolda hayal etmenin önemi, çok çalışmanın ve emek sarf etmenin gerekliliği vurgulandı. İnteraktif geçen programda; odaklanma, sınav süreci ve tercih yaparken dikkat edilecek hususlar ile motivasyon yönetimi ve üniversite mezuniyetinin kariyere katkısı konuları da konuşuldu.
Öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmesi için istekli olmaları gerektiğini söyleyen Serkan Duru, sabırla ve pes etmeden çalışmak gerektiğini dile getirdi. Odaklanma ve motivasyonun önemine değinen Duru, ancak hedefe odaklanmış ve yüksek motivasyonla emek harcayanların başarıya ulaşabileceğini söyledi.
Seminer sonunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, gençlerin başarıyı istemelerini tavsiye etti. Hedefe ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini ifade eden Şahin, verdiği bilgilerden dolayı Serkan Duru’ya teşekkür ederek tablo hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

'Odaklan, Harekete Geç’ 'Odaklan, Harekete Geç’ 'Odaklan, Harekete Geç’ 'Odaklan, Harekete Geç’ 'Odaklan, Harekete Geç’ 'Odaklan, Harekete Geç’

Bu haber 26 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 09:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.