-1° Sisli

SÜPER ENDURO SEZONU MAGAZİN STARTI İLE  İZNİK’TE AÇTI

İznik Belediyesi - 26 Haziran 2019 13:06 A A

Türkiye Süper Enduro Sezonun İlk Ayak yarışlarının Magazin Startını İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte ile Birlikte Türk Bayraklarını kaldırmasıyla İznik Milli İrade Meydanında Verdi. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin Baş Cazgırı Pele Mehmet (Mehmet  Tura)’nın sunumuyla başlayan startta İznik halkının ve sporseverlerin alkışları ile başladı.

İznik Elbeyli Er Meydanı’nda 15-16 Haziran 2019 Tarihlerinde İznik Belediyesi Ev Sahipliğinde ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)ve İznik  Motosiklet Kulübü organizasyonu ile gerçekleşiyor.

Magazin startına İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bektaş, İznik Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Kurulu Üyesi Kerim Erdölen, Federasyon Sosyal Medya Sorumlusu Fatih Deren, İznik  Motosiklet Kulübü Başkanı Yüksel Musaoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri, sporcular ve sporseverler katıldı.

Yarışlarda 50 Sporcunun magazin start aldığı Süper Endurocular, Elbeyli Er Meydanı’nda bir birinden zorlu engelleri aşmaya çalışacak. Yarışlar, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Gençler (EG) ve Enduro Veteran (EV) sınıflarında yapılacak.

Yarışmacılar bu gün Serbest Antrenman turları yaparak yarışlara hazırlanıyor. Yarışlar ise 16 Haziran 2019 günü saat 09.00’da İznik ilçesine bağlı Elbeyli Mahallesi’nde bulunan Er Meydanı yarış pistinde gerçekleşecek.Yarışlar aynı gün saat 16.30’da yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

 

Bu haber 96 kez okundu.
İznik Belediyesi - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: