13° Sisli

Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı Devreye Girdi

İnegöl Belediyesi - 6 Ağustos 2020 18:01 A A

Tarımsal kalkınma kapsamında çiftçileri her alanda destekleyen İnegöl Belediyesi, tarımsal ürünlerin ürerim, tüketim ve depolanmaları sırasında besin değerlerini bozan, onlara zarar veren hastalık ya da zararlı bitkilerden arındıran doğal kimyasal maddelerinin bulunduğu Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı uygulamasını devreye aldı.

Akıncılar Mahallesi’nde düzenlenen Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı tanıtımında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit yaptığı açıklamada, ‘’İnegöl’ümüzün 95 kırsal mahallemizden biri olan Akıncılar Mahallemizdeyiz. Buraya geliş amacımız çevreye zarar verdiğini düşündüğümüz ilaç atıklarının depolanması ve su tanker dolum tesisi açılışı ile beraberiz. Bu uygulamayı Akıncılar mahallemizde sembolik olarak yapıyoruz. İnegöl’ümüzün 15 kırsal mahallesinde planladık. Her sene de arttırarak, üzerine koyarak devam etmek istiyoruz. Bu sene yapacağımız tüm çalışmaları diğer mahalleler ile birlikte bize maliyeti yaklaşık yüz yirmi bin lira. İnşallah bundan sonra vatandaşlarımız, çiftçilerimiz sağda solda ilaç dolumu yapmak zorunda kalmayacak. Yapmış olduğumuz tesiste ilaçlarını sağlıklı bir şekilde dolduracaklar. Atıkları da yanına koymuş olduğumuz ve düzenli olarak toplayacağımız çöp konteynırına atarak biz de burada oluşabilecek herhangi bir çevre kirliliğinin de aynı zamanda önüne geçmiş bulunacağız. Başkanımız Alper Taban öncülüğünde çiftçilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yapılan çalışmanın hem Akıncılar Mahallemize hem de diğer mahallelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ dedi.

UYGULAMA 5 MAHALLEDE BAŞLADI
İnegöl Belediyesi tarafından yapılan Tarımsal İlaç Hazırlama Alanı marifetiyle, Akıncılar Mahallesi, Alibeyköy Mahallesi, Kulaca Mahallesi, Cerrah Mahallesi ve Karagölet Mahallesi’nde zirai ilaçlama yapıldı.

Bu haber 33 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 18:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: