21° Açık

TOGG ÜRETİM SORUMLUSU AKDAŞ’DAN BAŞKAN AYDIN’A ZİYARET

Orhangazi Belediyesi - 29 Aralık 2020 11:12 A A

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda (TOGG) üretimden sorumlu Murat Akdaş’ı makamında ağırladı. Ziyarette  Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı  Gökhan Ulusu, Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç ve İbrahim Korkmaz’da yer aldı.

TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev yapan Murat Akdaş, ziyaretinde TOGG’la ilgili bilgiler verdi. Üretimin bu bölgede yapılacak olmasının Bursa’ya da ayrı bir değer kattığını dile getirdi. Gemlik tesisinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Akdaş, “hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla çalışmalarımız devam ediyor” dedi 

Ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Bekir Aydın “ TOGG’un ülkemiz ve bölgemiz için mega projelerden biri olarak görüyoruz. Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin  Bursa’mızda olması Orhangazi’ye yakın bir bölgede olması bizim için ayrı bir önem taşıyor “ dedi.

MURAT AKDAŞ KİMDİR ?

Otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a  TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev yapıyor. Son olarak 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Akdaş,  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamladı.  Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli AŞ’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye’deki kariyerine 1997 yılında kalite bölümünde başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı.

TOGG’da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde yer alacak Murat Akdaş inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

Bu haber 366 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 11:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: