11° Sisli

TOKİ BAŞVURULARINDA YOĞUN İLGİ

Orhangazi Belediyesi - 6 Temmuz 2020 15:30 A A

Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’de yapımı devam eden ve bu yılsonuna kadar tamamlanması planlanan TOKİ konutları için başvurular başladı. Toki 4. Etap konut projesi müracaatları 6 Temmuz pazartesi günü itibari ile başladı. 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplamda 292 konut için önceden başvuru yapan 786 vatandaş için başlatılan müracaatlar Belediye Hizmet Binası girişindeki Ak Masalardan yapılıyor.

 Orhangazi’de dördüncü etap olarak inşa edilen 162’si 2+1, 130’u ise 3+1 olarak planlanan 32 blokluk TOKİ konutları için 2018 yılında ön ödeme ile başvuru yapan 786 kişi için yeni başvuru dönemi 6 Temmuz tarihinden itibaren başladı.

 İlk gün başvuruda yoğun ilgi

 TOKİ tarafından başvuru tarihi olarak belirlenen 6 – 24 Temmuz arası başvurular için Orhangazi Belediyesi Ak Masa birimine gelerek müracaat eden vatandaşlar yoğunluğa neden oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye girişinde her vatandaşın önce ateşi sağlık birimindeki hemşireler tarafından ölçülerek dezenfektan ve sosyal mesafe kuralı uygulayarak başvurular alındı. Daha önceden başvuru yapan vatandaşların başvuru şartlarını sağladığına dair başvuru uygunluk belgesini doldurularak başvuruları tamamlandı.

 Yeni bir başvuru olmayacak

 Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’ye yapılan 292 konut başvuruları için açıklamada bulunan TOKİ idaresi yeni bir başvuru alınmayacağını ve daha önceden başvuru yapan vatandaşların öncelik hakları olduğu belirtilmişti.

 

Bu haber 92 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: