17° Parçalı bulutlu

Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası

Büyükşehir Belediyesi - 4 Ağustos 2020 16:30 A A

BASIN BÜLTENİ

04 AĞUSTOS 2020

Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası

BURSA – Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, kentin marka değerini artırıyor, Bursa’yı dünyaya tanıtıyor.

2015 yılında 54.’sü gerçekleştirilen festivalde sahne alan dünyaca ünlü Rock Grubu Europe konseri, ünlü İngiliz dergisi “Classic Rock Magazin”in Ağustos 2020 sayısında, dergi yazarları tarafından tüm zamanların en unutulmaz konserleri arasında yer aldı. ‘Bir Geceyi Hatırlamak’ başlığı ile verilen haberde 80’li yıllarda Avrupa’yı kasıp kavuran İsveçli grubun Bursa’daki konserinde sahnede hayranları ile birlikte çektirdiği anı fotoğrafı,  ünlü İngiliz dergisinin kapağını süsledi. Melodik heavy metal yapmalarına karşılık kimi zaman glam tarzı şarkılarıyla tanınan grubun Bursa’daki performansı yıllarca rock müzikseverlerin de dilinden düşmedi. Haberde grubun vokal ve müzisyenlerinin de görüşüne yer verilirken 2015 yılında dünya turnesine çıkan grup Türkiye’de sadece ve ilk kez 54. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahne almıştı. Haberde Bursa’dan övgüyle bahseden grup üyeleri, kendileri için de Uluslararası Bursa Festivali’nin unutulmaz bir deneyim olduğunu söylediler.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası

Bu haber 120 kez okundu.
Büyükşehir Belediyesi - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: