24° Açık

Yangın Mağduru Mevsimlik İşçilere İnegöl Belediyesi Sahip Çıktı

İnegöl Belediyesi - 27 Mayıs 2020 16:16 A A

Mevsimlik tarım işçisi olarak İnegöl’e gelen 9 kişilik ailenin çadırında yangın çıktı. Çadırları kullanılamaz hale gelen aileye İnegöl Belediyesi sahip çıktı.

Sanayisiyle olduğu kadar tarımıyla da dikkat çeken İnegöl’de, hasat zamanı şehrimize gelen mevsimlik işçiler bu alanda büyük öneme sahip. Her yıl belirli aylarda İnegöl’e gelerek şehrimizde konaklayan mevsimlik işçiler, bayramda yangın korkusuyla sarsıldı. Çeltikçi Mahallesinde bulunan alanda konaklayan işçilerin çadırında yangın çıktı.

Şanlıurfa’dan gelen mevsimlik işçilerin konakladığı çadırda, Pazar gecesi elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı. 9 kişinin kaldığı çadır yangın sonrası kullanılamaz hale geldi. Yangın mağduru aile, bölgedeki diğer çadırlarda geçici olarak başka mevsimlik işçiler tarafından misafir edildi. Konunun İnegöl Belediyesine iletilmesinin üzerine Belediye Başkanı Alper Taban’ın talimatıyla yanan çadırın yeniden onarılarak kullanılabilir hale getirilmesi için çalışma başlatıldı. Kırsal Hizmetler Müdürü Sinan Kağan, gerekli malzemeleri alarak mevsimlik işçilere teslim etti.

Bu haber 109 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 16:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: