Hafif kar yağışlı

YAPILANDIRMALAR İÇİN SON GÜN 31 ARALIK

Orhangazi Belediyesi - 28 Aralık 2020 13:21 A A

Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 sayılı  Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında Orhangazi  Belediyesi’ne olan borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların başvurularını en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar yapması gerekiyor.

Orhangazi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; Vadesinde ödenmemiş kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Söz konusu kanunda yer alan alacaklar arasında belediyelerin alacakları da bulunmaktadır. Söz konusu kanundaki düzenlemeye göre belediyelerin; vergi, resim, harç ve harcamalara katılma payı alacakları, ücrete tabi işlerden kaynaklanan alacakları, idari para cezaları, 6183 sayılı Kanun kapsamında tahsil edilen diğer alacakları, su tüketim bedeli alacakları, atık su ve katı atık ücreti alacakları, mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların satış, irtifak hakkı tesisi ve kiralama işlemlerinden kaynaklanan alacakları yapılandırma kapsamında bulunuyor.

 YAPILANDIRMALARDA İNDİRİM VE TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

 Özellikle vade tarihi 31 Ağustos 2020 ve öncesine ait  borcu olan vatandaşlar, yapılandırma fırsatından istifade edebilecekler. Peşin ödemelerde yüzde 90’a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 18 aya kadar da taksit imkânı sunuyor.

Orhangazi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada yapılandırma işlemlerinin 31 Aralık 2020 tarihinde son bulacağı hatırlatılarak “söz konusu kanun ile Belediyemize ait borçların yapılandırılarak ödenmesinde, aboneler için kaçırılmaması gereken önemli fırsatlar sunulmakta olup,   peşin ve taksitlendirmek sureti ile ödenebilecek. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020 tarihine kadar Orhangazi Belediyesi Emlak Servisi birimine veya internet üzerinden web sayfamızda bunun e-belediye sistemi üzerinden online olarak başvuruda bulunması gerekiyor” denildi.

Bu haber 48 kez okundu.
Orhangazi Belediyesi - 13:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: