-1° Sisli

YIL-MEK KURSİYERLERİNİN ESERLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yıldırım Belediyesi - 26 Haziran 2019 12:33 A A

Vatandaşları hobi sahibi yaparken meslek de edindiren Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın düzenlediği yıl sonu sergisiyle, kursiyerlerin yaptığı eserler ilçe sakinlerinin beğenisine sunuldu. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım Halk Eğitim Müdürü Ali Celal Elmas, meclis üyeleri, muhtarlar, YIL-MEK öğretmen ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÜRETİMDE KADIN ELİ VURGUSU

YIL-MEK eğitimlerinde hem hobi hem de meslek sahibi olan vatandaşların kendilerine birer altın bilezik kazandırdığını belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Meslek edindirme kurslarımızda yeteneklerini sergileyen vatandaşlarımız hem hobi sahibi oluyor, hem de meslek edinerek birer altın bileziğe sahip oluyor. Öte yandan üretimden sanata, ekonomiden hayatın her alanına ilçemizi bir bütün olarak ele aldığımızda, kadın eli değen Yıldırım’ın kalkınması daha hızlı olacak. Kadınların güçlenmesi için onların YIL-MEK aracılığı ile meslek sahibi olmasına katkı sağlıyoruz. Kadınların yaşamın her alanında daha güçlü bir biçimde söz sahibi olmasını istiyoruz. Geride kalan eğitim döneminde kursiyerlerimize meslek öğreten tüm eğitmenlerimizi ve eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.

İNSANA YATIRIM

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın nitelikli meslek sahibi vatandaşlar yetiştirdiğini dile getiren Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, YIL-MEK’in ilçede vatandaşların hem istihdama yönelik meslek sahibi olabileceği hem de mahallelerinde gidebilecekleri kurs merkezleri ile hobiler edinerek yeteneklerini sergileyebileceği önemli bir imkan olduğunu ifade etti. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile serginin açılışını gerçekleştiren ve eserleri inceleyen isimler arasında yer alan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de, YIL-MEK’in kadınların desteklenerek hayatın her alanına dahil olmalarını yansıtan anlaşın bir örneği olduğunu vurguladı. Esgin, serginin hazırlanmasında emeği geçen kursiyerleri ve eğitmenleri tebrik etti.

Bu haber 100 kez okundu.
Yıldırım Belediyesi - 12:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: