Sisli

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEK

Yıldırım Belediyesi - 18 Ağustos 2020 14:41 A A

Eğitimde kalite standartlarını yükseltecek çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, Bursa Teknik Üniversitesi öğrencilerinin faydalanacağı yurt alanlarının kazandırılması adına kurumlar arası iş birliği gerçekleştiriyor.
Eğitime destek vizyonu kapsamında Bursa Teknik Üniversitesi ile iş birliği yapan Yıldırım Belediyesi, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa çözüm üretmek adına harekete geçti. İlçedeki en önemli yükseköğretim kurumu olan Bursa Teknik Üniversitesi ile ortak projeler üreten Yıldırım Belediyesi’nin, üniversiteye kazandırılacak yurt alanlarının plan ve proje çalışmalarını üstleneceği iş birliği kapsamında Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ağırlayarak yürütülecek çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
‘ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ’
Yıldırım’a hizmet eden tüm kuruluşların amacının ilçeye değer katmak olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Çalışma ve hizmet alanlarımız farklı olsa da hepimizin amacı Yıldırım’ın geleceğine, ülkemizin yarınlarına ve yaşam kalitesine katkı sunmaktır. Hepimizi buluşturan çatı, 750 bin nüfusuyla Türkiye’nin birçok ilinden büyük olan Yıldırım şehrine hizmet etme arzusudur. Yıldırım’da hizmet etmek fedakarlık gerektiren bir çalışma istiyor. Bu noktada gençlerimize destek olmak ve barınma ihtiyaçlarına cevap vermek adına hayata geçirilecek yurt alanlarının sağlanması noktasında belediye olarak gerçekleştirdiğimiz iş birliği doğrultusunda çalışmanın plan ve proje kısmını üstleniyoruz. Ülkemizin dört bir yanından ilçemize eğitim görmek için gelen ancak barınma problemi yaşayan öğrenci kardeşlerimizin bu sorununu ortadan kaldırmak adına üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz. Ülkemizin geleceğine yön verecek gençlerimizin her zaman yanındayız. Bu sayede öğrenci kardeşlerimizin önemli bir ihtiyaçlarına cevap vermiş olacağız” dedi.
BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR
Üniversite bünyesine kazandırılacak öğrenci yurtları için plan ve proje desteği sağlayan Yıldırım Belediyesi ve Başkan Oktay Yılmaz’a teşekkür eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Dün olduğu gibi bugün de hem Yıldırım’da hem de Bursa’da ülkemize donanımlı nesiller kazandırırken, Bursa Teknik Üniversitesi olarak şehrimizin yöneticileri ve kurumları ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile önemli çalışmaları ortaya koyuyoruz. Üniversitemiz bünyesine kazandırılacak yurt alanları noktasında çalışmanın sac ayağından biri olan plan ve proje üretimi çerçevesinde Yıldırım Belediyemiz ve Başkanımız Oktay Yılmaz’ın sağlayacağı önemli destek için müteşekkiriz. Şehir dışında eğitim gören öğrencilerin ilk olarak karşılaştığı problem barınma oluyor. Gerçekleştireceğimiz çalışma ile yapılacak yurt alanları, öğrencilerimiz için önemli bir ihtiyacı karşılamış olacak” diye konuştu.

Bu haber 36 kez okundu.
Yıldırım Belediyesi - 14:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: