22° Parçalı az bulutlu

Yüzme Havuzu Törenle Açıldı

İnegöl Belediyesi - 8 Haziran 2020 09:40 A A

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl’de yapımı tamamlanan Mahmudiye Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, törenle hizmete açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı İnegöl Mahmudiye Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılışı törenle gerçekleştirildi. Toplam 1450 metrekare taban alanına sahip olan ve bünyesinde çok amaçlı salon, yönetim odası, soyunma odaları, duş ve tuvaletler, antrenör odası ile mutfak bulunan yüzme havuzunun çatısı, açılır-kapanır otomatik hareketli mekanik cam sistem olarak tasarlandı. Böylelikle 12 ay boyunca hizmet vermesi sağlanan Mahmudiye Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılış törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Esgin, Osman Mesten ve Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ile çok sayıda davetli katıldı.

VERDİĞİMİZ TÜM BEYANLARIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ
Havuzun açılış töreninde davetlilere hitaben bir konuşma yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün heyecanlıyız, mutluyuz, gururluyuz. Şehrimize söz verdiğimiz gibi hizmetleri bir bir devreye almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz verdiğimiz gibi 94 beyanımızdan, toplamda da 125 faaliyetimizin bir parçası olan İnegöl’ümüzün yarı olimpik yüzme havuzunun açılışında hep birlikte bir aradayız. Ben burada bu yapının kazandırılmasında emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Gerçekten insan verdiği sözü tuttuğu zaman bunun inanılmaz hazzını yaşıyor. Vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz tüm beyanlarımızın sonuna kadar arkasındayız. Her birinin fizibilitesini, fayda-maliyet hesabını, sürdürülebilirliğini ölçerek, tartarak hayata geçireceği. Bununla da yetinmiyoruz. Vermiş olduğumuz vaatlerin yanında bugünün şartlarında ihtiyaç olan yeni bir şey varsa onları da süreçlerimizin içerisine hayata geçirebilmek için muhasebesini gerçekleştiriyoruz” dedi.

İŞLETMEYİ İNEGÖL BELEDİYESİ YAPACAK
“Burada yapılan yatırım aslında en başta gençlerimize yapılmış yatırımdır” diyen Başkan Taban, “Onları seviyoruz, önemsiyoruz. Tabi ki yetişkinler de faydalanacak. Bizler İnegöl Belediyesi olarak buranın işletmeciliğini gerçekleştireceğiz” ifadelerinde bulundu.

GÜMBÜR GÜMBÜR YATIRIM
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da İnegöl’de biri açık, biri ise özel sektörde olmak üzere iki yüzme havuz olduğunu ancak nüfusu 274 bine ulaşan, birçok ilden bile büyük olan İnegöl’de yeni bir havuza ihtiyaç olduğunu söyledi. Spor tesisleri anlamında kendi başkanlığı döneminde gerek bakanlık gerekse de belediye marifetiyle önemli spor yatırımları yapıldığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Şimdi de Alper başkanımızın yaptığı ve yapacağı yatırımlar var. Yarı olimpik yüzme havuzu İnegöl için olmazsa olmaz konulardandı. İnşallah yakın zamanda ikincisine başlayalım. Büyükşehir olarak 17 ilçede de yatırımlara gümbür gümbür devam ediyoruz. Dağ ilçelerimizdeki yol, kavşak, sportif ve kültürel tesisler, Karacabey ve Orhangazi’de kültür merkezi, yine Mustafakemalpaşa’da gençlik merkezi, merkezde devam eden yatırımlarımız var. Velhasıl bu çalışmaların önemlilerinden biri de burası. İnegöl Belediyesi marifetiyle, muhtemelen belediyespor bünyesinde işletilecek. Sporcular ve kadını, çocuğu, erkeğiyle tüm halkımızın yararlanacağı tesis, dönem dönem farklı ulusal ve bölgesel müsabakalara da ev sahipliği yapacak” dedi.

DEDİKODU DEĞİL İCRAAT YAPIYORUZ
Yüzme havuzunun botanik parka da değer katacağını dile getiren Başkan Aktaş, “İnanıyorum ki burada birçok kişi yüzme sporunu geliştirecek veya yüzme öğrenecek. Ama temennimiz buradan milli sporcular çıkması. Biliyorsunuz tekvandoda Hatice Kübra kızımız inşallah bizi olimpiyatlarda temsil edecek. Niçin buradan da milli ve şampiyon sporcular çıkmasın. Bizim işten güçten, yoldan altyapıdan, spor tesisi, kültür tesisinden, hasılı herhangi bir kırsal mahallemizin eksikliğini gidermekten başka düşüncemiz yok. İşimiz bu. Dedikodu yapmıyoruz, icraat yapıyoruz. Tüm bunları başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz, yönetici arkadaşlarımız ve meclis üyelerimizin katkılarıyla yapıyoruz. İnegöl’ü bekleyen yeni güzellikler var. İnegölsporun ikinci ikmal ihalesi gerçekleşti. Onu yeni yerine taşıyıp, İnegöl Belediyesi öncülüğünde oraya çok güzel, orijinal bir spor parkı, millet bahçesini gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

BAZILARI SADECE TWİT ATIYOR
Bursa Milletvekili Efkan Ala da törende yaptığı konuşmada isim vermeden hizmet üretmek yerine siyasi polemik üreten belediye başkanlarına yüklendi. Ala, “Biz İnegöl’de temel atıyoruz, açılış yapıyoruz. Başka belediye bakanları ne yapıyor. Evet onlar da bir şey yapıyorlar ama twit atıyorlar, temel atmıyorlar. Biz şimdi açılış yapıyoruz, hizmet üretiyoruz. Onlar laf üretiyor, siyasi tartışma açıyor. Açın da sizin genel başkanınız yok mu siyasi tartışma başlatacak, siyasi kadrolarınız yok mu. Millet sizi sürekli laf üretesiniz diye seçmedi ki. Hizmet üretesiniz diye seçti. Nasıl olur hizmet üretmek derseniz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bakın. İlçe belediyelerimize bakın. Millete bir faydanız dokunsun. Bunlardan ders alamayacak kadar da birikiminiz yoksa, yapılandan öğrenecek birikiminiz yoksa orda ne işiniz var. Ülkenin zamanı değerli, en önemli kıymet. Bu zaman heba edilmemeli” dedi.

Konuşmalar sonrası kurdele kesilerek havuzun açılışı gerçekleştirildi.

Bu haber 49 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 09:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: