16° Parçalı az bulutlu

Zabıta Ekipleri Denetimleri Sıklaştırdı

İnegöl Belediyesi - 28 Nisan 2020 16:51 A A

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgını ve ramazan ayını fırsat bilerek fiyat artışı yapılmaması adına denetimlerini sıklaştırdı.

İnegöl Belediyesi, bir süredir devam eden koronavirüs süreci ile birlikte 11 ayın sultanı ramazanı şerifin de gelmesiyle birlikte özellikle gıda ürünlerinin üretim ve satışının yapıldığı işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Koronavirüs salgınını ve ramazan ayını fırsat bilerek fiyat artışı yapan firma ve kişilerin tespiti için İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle Bursa İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri işbirliğinde ilçemizde fahiş fiyat denetimi yapıldı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK
Denetimler kapsamında İnegöl’de bulunan market, kasap ve pazar yerleri gibi halkın yoğun olarak kullandığı işyerlerinde fahiş fiyat denetimleri yapıldı. Zabıta Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tespiti yapılan ürünlerle ilgili ilgili işletmelerden fatura ibrazı için 1 iş günü süre verilmiş olup, İl Ticaret Müdürlüğünce faturadaki alış fiyatı ile satış fiyatı arasında fahiş fark olup olmadığının tespiti yapılacaktır. Fahiş fiyatla satıldığı değerlendirilen bir ürünün alış faturası da yüksek ise; bu durumda fahiş fiyatlı fatura kesen toptancı/ithalatçı/imalatçı firma hakkında araştırma ve inceleme yapılacaktır. Tespit edilecek fahiş fiyatlar için ilgili firmalara gerekli idari işlemler uygulanacaktır. Zabıta Müdürlüğümüzce halkımızın huzur, sağlık ve esenliği için fahiş fiyat denetimlerimiz periyodik olarak ve aksatılmaksızın devam ettirilecektir.”

Bu haber 40 kez okundu.
İnegöl Belediyesi - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: