24° Açık

Zabıtadan Aralıksız Denetim

Osmangazi Belediyesi - 28 Mayıs 2020 15:07 A A

Koronavirüs salgınına karşı tedbirleri üst seviyede tutan Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı süresince uygulanan sokağa çıkma yasağında da denetimlerini sürdürdü. Ekipler, son 10 günde işyerleri ve pazar alanları olmak üzere toplam 464 noktada denetim gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirler kapsamında dezenfekte ve sosyal destek çalışmalarını aralıksız sürdürürken zabıta ekipleri de vatandaşların sağlığı için denetimlerine devam ediyor. Ekipler, 18-27 Mayıs tarihleri arasında 371 işyeri, 93 pazar alanı olmak üzere toplam 464 noktada denetim yaptı. Denetimler kapsamında marketlerin aynı anda içeriye aldığı müşteri sayısına, sosyal mesafe kuralına uyulup uyulmadığı gibi konulara dikkat edildi. Ayrıca,  market ve işyerlerinde hijyen ve ürünlerin fiyatı ile ilgili etiket denetimleri de yapıldı.

 

Zabıta ekipleri, Osmangazi genelinde kurulan pazar alanlarındaki denetimlere de ara vermiyor. Ekipler, alışverişe gelen vatandaşlara maske ve dezenfektan hizmeti sunarken, pazar alanlarında sosyal mesafeye dikkat edilmesine özen gösteriyor.

 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bu haber 66 kez okundu.
Osmangazi Belediyesi - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: